اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان دامغان خبر داد:

شهرستان دامغان پیشرو در پرداخت زکات

شهرستان دامغان پیشرو در پرداخت زکات
در سال ۹۷ مودیان شهرستان دامغان یک میلیاردو ۹۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که رتبه نخست را بین سایر شهرستان های استان سمنان به خود اختصاص دادند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کشاورزیان، رئیس کمیته امداد شهرستان دامغان با اشاره به اینکه در سال ۹۷ مودیان شهرستان دامغان یک میلیاردو ۹۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند و رتبه نخست را بین سایر شهرستان های استان سمنان به خود اختصاص دادند افزود:با میزان مشارکت مودیان تعهد این نهاد در جمع آوری زکات محقق شد .
 وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از زکات جمع‌آوری شده سهم فقرا و بقیه سهم پروژه های عام المنفعه همان منطقه ای که زکات جمع‌آوری شده در سال گذشته هزینه شد‌.
 
محمد کشاورزیان خاطرنشان کرد: عمده زکات پرداخت‌شده توسط مؤدیان زکات شهرستان دامغان بااعتبار یک میلیارد ۸۱۹ میلیون تومان مستحبی بوده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان دامغان به پرداخت ۳۳ میلیون تومان زکات واجب توسط مودیان زکات این شهرستان  اشاره کرد و گفت: مشارکت مؤدیان زکات در این مدت در قالب زکات فطریه عام و سادات به ۷۳ میلیون تومان رسید.
 
وی اظهار داشت: کفاره عمد و غیر عمد مردم شهرستان دامغان در سال گذشته ۲۲ میلیون تومان بوده است.
 
 شایان ذکر است، شهرستان شاهرود با یک میلیار دو ۶۸۰ میلیون تومان و شهرستان سمنان با مشارکت یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان رتبه های بعدی در پرداخت زکات را در سال ۹۷ از آن خود کردند.
 
انتهای پیام
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۱,۶۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید