اخبار

150 خانوار مددجوی شاهرودی خودکفا شدند

150 خانوار مددجوی شاهرودی خودکفا شدند
150 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان شاهرود از ابتدای سال تا کنون با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی، خرید و ساخت مسکن و بازگشت سرپرست خانوار به آغوش خانواده و مشغول به کار شدن سایر اعضای خانواده از چرخه حمایتی این نهاد خارج و خودکفا شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بلوچی، رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود گفت: توانمندی مددجویان یکی از راهبردهای این نهاد برای خودکفایی است.

وی با اشاره به اینکه هزار و 131 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد شهرستان شاهرود دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند تصریح کرد: 243 نفر از مددجویان این نهاد باهدف ارتقا شاخص‌های بهداشتی از  آموش های بهداشتی و درمانی بهره مند شدند.

محمد بلوچی بیان کرد: 150 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان شاهرود از ابتدای سال تا کنون  با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی، خرید و ساخت مسکن و بازگشت سرپرست خانوار به آغوش خانواده و مشغول به کار شدن سایر اعضای خانواده از چرخه حمایتی این نهاد خارج و خودکفا شدند.

وی  با اشاره به اینکه 210 مددجو دارای بیماری صعب‌العلاج و خاص از خدمات حمایتی و درمانی کمیته امداد شهرستان شاهرود بهره‌مند‌می شوند افزود: 205 کودک مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت این نهاد ماهانه سبد کالا با هدف بهبود شرایط جسمانی دریافت می کنند.

رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه تأمین هزینه مسکن  خود زمینه‌ساز حل بخش عمده‌ای از دغدغه‌ای مددجویان است تصریح کرد: در این مدت ده‌ماهه علاوه بر خریداری هشت واحد مسکونی، 80 واحد مسکونی در بخش شهری و روستایی تعمیر و مقاوم‌سازی شده است.

وی به تحقق تکلیف ماده 39 قانون برنامه پنج‌ساله پنج توسعه کشور مبنی بر خروج سالانه 10 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد باهدف افزایش شان و منزلت مددجویان و افزایش درآمد محرومان و کاهش نرخ بی‌کاری اشاره کرد و گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی باهدف ایجاد اشتغال یکی از راه‌های توانمندی مددجویان این نهاد است که به همین منظور 150 فقره تسهیلات اشغال زایی از ابتدای سال تاکنون بااعتبار دو میلیارد و 350 میلیون تومان از محل منابع بانک‌ها و کمیته امداد پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳
تعداد بازدید : ۲۶۰
کد خبر : ۱,۴۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید