اخبار

تولید ماهانه شش‌ تُن خیار گلخانه‌ای توسط مددجوی گرمساری

تولید ماهانه شش‌ تُن خیار گلخانه‌ای توسط مددجوی گرمساری
یکی از مددجویان کارآفرین کمیته امداد شهرستان گرمسار با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد توانسته ماهانه شش تُن خیار گلخانه‌ای تولید کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، زهرا رادمنش با پشت سر گذاشتن تلاش‌های بی‌وقفه و با حمایت‌های کمیته امداد استان سمنان توانست، فعل موفقیت را صرف کند.

مددجوی کارآفرین موفق شهرستان گرمسار از آغاز فعالیت خود برای تأسیس گلخانه پرورش خیار تا رسیدن به موفقت خود گفت: در سالهای 94 و 95 با دریافت تسهیلات 20 میلیون تومانی اشتغال‌زایی از طریق کمیته استان سمنان و باراهنمایی کارکنان واحد خودکفایی این نهاد و کسب آموزش‌های مهارتی لازم، گلخانه پرورش خیار را در شهرستان گرمسار راه‌اندازی کردم.

رادمنش در ادامه با اشاره به اینکه مکانی را برای تأسیس گلخانه در اختیار داشتم، توانستم با تسهیلات دریافتی از طریق  کمیته امداد تجهیزات لازم را برای راه‌اندازی گلخانه پرورش خیار شامل، بذر، پلاستیک، کود و لوازم آبیاری تحت‌فشار تهیه کنم.

وی بابیان اینکه خیار گلخانه‌ای در دو فصل بهار و پاییز کشت می‌شود بیان کرد: با توجه به زمان بار نشستن محصول، برداشت خیار فقط سه و یا چهار روز در هفته امکان‌پذیر است.

کارآفرین گرمساری یادآور شد: برداشت خیار در هر نوبت از 200 کیلوگرم تا یک‌تُن متغیر است که میانگین فروش در یک ماه نزدیک به شش تُن می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه فعلی این مجموعه با احتساب محل گلخانه 150 میلیون تومان است افزود: هم‌اکنون سه نفر در این کارگاه مشغول به کار هستند و برای ایجاد هر فرصت شغلی نیازمند تسهیلات بیشتری هستیم.

زهرا رادمنش با اشاره به راه‌اندازی استخر پرورش ماهی در این گلخانه افزود: در تابستان سال جاری 600 قطعه ماهی کپور و سفید به این استخر، باهدف توسعه این گلخانه اضافه شد.

این کارآفرین گرمساری بابیان اینکه در سال جاری با مراجعه به کمیته امداد استان سمنان موفق به دریافت 40 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی شده است افزود: نظارت و مشاوره‌هایی از سوی واحد اشتغال و خودکفایی این نهاد باهدف پایدارسازی و افزایش تولیدات این گلخانه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای اصلی این گلخانه مجهز شدن به برق سه فاز است یادآور شد: با توجه به اینکه برق فعلی این گلخانه فشار ضعیف است احتمال خطر آتش‌سوزی وجود دارد.

انتهای پیام


۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۲
تعداد بازدید : ۳۱۳
کد خبر : ۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید